Bedriftsprofil for LNS

LNS er kanskje mest kjent for å bygge tunneler i Norge(Foto: Claus Jerstad)

Selskapet utfører gruvedrift både under og over jord, som her i Rana.

LNS er en av få norske entreprenører som bygger tunneler utenlands. Blant annet med flere oppdrag på Færøyene.

Men vi har også spektakulære oppdrag rett utenfor kontordøra i Vesterålen. Som det landbaserte oppdrettsanlegget Andfjord Salmon.

Nå trenger vi deg til de neste prosjektene våre.

Vil du bli med på laget?

(Foto: Claus Jerstad)

Her kan du ikke bare jobbe med noen av landets tøffeste anleggsprosjekter. Du får ta ansvar og ha det artig underveis

LNS vokser på nye spektakulære oppdrag. De trenger stadig flere flinke folk. Men ikke uten å miste «sjelen», som et nordnorsk selskap med stor frihet og godt humør.

Publisert Sist oppdatert

Ny E6 på Helgeland til 1,4 milliarder kroner. Vei og tunnel på E6 gjennom Kvænangsfjellet for nesten like mye. Tunneldrift i gigantprosjektet E6 Ranheim-Værnes.

Anleggsentreprenøren LNS står bak mye av det som bygges på E6 nord for Dovre for tiden.

Og med stadig nye prosjekter i pipeline, trengs det påfyll av ny kompetanse. Akkurat nå:

Prosjektledere og anleggsledere. Kalkulatør, koordinator og kalkulasjonssjef.

Særlig på marked og kalkulasjon skal selskapet styrke seg, understreker viseadministrerende direktør Dag Brox.

– Vi bokser stadig oftere mot de største aktørene, men har fortsatt en ganske liten organisasjon. Så nå trenger vi flere folk her.

Distriktskontor i hovedstaden

– Samtidig skal vi ikke bli større enn at de som kommer hit, får en helt annen frihet og påvirkning enn de ville fått de fleste andre steder. Hvis du kommer på noe lurt, skal vi kunne snu oss fort, fortsetter Brox.

Fleksibilitet ligger også i potten for den nordnorske anleggsentreprenøren – med en stadig sterkere tilstedeværelse på «distriktskontoret» i Oslo. Her holder LNS til på Skøyen, et steinkast fra Flytoget.

Kalkulatør Frank Frenssen og viseadministrerende direktør Dag Brox søker flere kolleger til LNS – gjerne her på «distriktskontoret» i Oslo.
Kalkulatør Frank Frenssen og viseadministrerende direktør Dag Brox søker flere kolleger til LNS – gjerne her på «distriktskontoret» i Oslo.
Brox er blant dem som er mest på kontoret i Oslo.
Brox er blant dem som er mest på kontoret i Oslo.

For stillingene på kalkulasjon er det faktisk en fordel om du bor i nærheten av hovedstaden, eller lett kan pendle hit.

– Når det koker på kalkulasjon, er det som regel her vi møtes. Ikke minst fordi de store kundene og partnerne våre gjerne også sitter i Oslo, sier Brox.

Stolt historie, sterk framtid

Men hovedkontoret er fortsatt på Strandland i Andøy. Og slik begynner historien i 1961: En bulldoser med gravemaskin bakpå.

Malvin Nilsen og faren Leonhard etablerte Leonhard Nilsen & Sønner på Strandland i Andøy for 62 år siden. I dag består konsernet av 13 selskaper, omsetter for nær 3 milliarder kroner og har 750 ansatte.

Noen av dem som møter deg om du besøker hovedkontoret til LNS...
Noen av dem som møter deg om du besøker hovedkontoret til LNS...
...som ligger på Strandland, i Andøy kommune.
...som ligger på Strandland, i Andøy kommune.

    Flaggskipet LNS AS er blitt Nord-Norges største anleggsentreprenør. De ypper seg mot stadig større konkurrenter i Norge og verden.

Målet er å vokse – uten å miste det som er unikt med selskapet, understreker stabssjef Åse Mette Spjelkavik:

– Det skal være høyt under taket i LNS. Vi har det «steikanes artig» på jobb. Og har faktisk satt humør som en av våre fire kjerneverdier, sier hun.

Frode Nilsen, konsernsjef i LNS.
Frode Nilsen, konsernsjef i LNS.

Frode Nilsen, konsernsjef og tredje generasjon, er blant dem som går foran. Stabssjef Spjelkavik sier det slik:

– Han er kanskje den som forteller de beste historiene. Vi har en konsernsjef som er uformell og som snakker med alle, sier hun.

Her kan du bygge karriere

LNS har mange gode historier om ansatte som raskt har fått ansvar, bygget kompetanse og stadig mer tillit.

Her kan du bygge karriere innenfor konsernet, og det vil alltid dukke opp nye utfordringer for flinke folk. Eller du kan få erfaring som gir spennende muligheter andre steder.

Noen av dine nye kolleger?
Noen av dine nye kolleger?

Dette er også et selskap som alltid er på jakt etter flinke folk.

Det være seg om du er fagarbeider eller nyutdannet ingeniør. Gjerne erfarne folk som kan maskin og anlegg. Eller du som jobber med HMS, miljø, kvalitet eller IT.

Høres dette ut som noe for deg?

Sjekk stillingene våre, eller meld din interesse enkelt her og nå:

 

Ledige stillinger akkurat nå:

    Powered by Labrador CMS