Dette er reklame for Andøy kommune.

Andøy kan by på spektakulær natur – og minst like spektakulære planer
Helt nord i Nordland finner du Andøy: En kommune på full fart fra omstilling til ny vekst, med mange spennende prosjekter.
Andøy er en langstrakt kommune helt nord i Vesterålen og Nordland, med rundt 4500 innbyggere. Fra ytterkanten Forfjorden til kommunesenteret Andenes er det åtte mil. Kommunen ligger på to øyer, Andøya og Hinnøya.
Selve Andøya er drøyt 60 kilometer lang. Til nå har kommunen vært mest kjent for å være vertskommune for Forsvarets overvåkingsfly, Orion. Disse forlater nå Andøya.
Til gjengjeld skjer det veldig mye annet som kan gi nye arbeidsplasser:

Om kort tid er det ventet at Andøya Space skal få fullfinansiert sine planer om å bygge en satellittoppskytingsbase på Nordmela. Den vil gi hundrevis av nye arbeidsplasser.
Turistmagnetprosjektet «The Whale» har fått internasjonal oppmerksomhet på grunn av fantastisk arkitektur.
Andfjord Salmon er et børsnotert selskap som har store planer om landbasert oppdrett flere steder langs Andøys østkyst.
Lykkes selskapet, vil det trenge mange titalls nye medarbeidere.
Ellers er kommunen kjent som en turistkommune.

Hvalsafaribedriftene Whale2Sea og Hvalsafari er kjent langt ut over Andøys grenser, og i de siste har turisttilstrømmingen til det lille tettstedet Bleik vest for kommunesenteret Andenes vært så stor at Andenes tidvis føles som «bygda ved Bleik».

Det er mye å holde på med. Bor du på Andenes har du tilgang til fotballbaner innendørs og utendørs, idretts- og svømmehall.
På Åse er de mest kjent for ski. I Risøyhamn har de fotballag for de yngste. Det samme har de på Bleik.
Hver bygd har noe å by på. Hvis noen tenker å flytte til Andøya, behøver de ikke å bekymre seg for om de blir kjent med folk.
Det blir de!
Det vil ikke ta lang tid før noen ber deg på dugnad, og da får du treffe masse hyggelige mennesker.
For sånn er nemlig andværingene.
Hyggelige og lett å bli kjent med.
Ledige stillinger i Hålogaland akkurat nå:
-
Ønsker du å være tett på næringslivet i Lofoten og Vesterålen?
-
Vi satser! Vil du være med på laget og fylle nye Bark med liv?
-
Vil du være med å berike livet i Lofoten? Vestvågøy kommune søker kultursjef
-
2000 medlemsbedrifter i Arktis søker frontfigur: – Sinnssykt artig jobb
-
Verdens viktigste jobb er nå ledig på Ramberg i Lofoten
-
Reno-Vest IKS søker erfaren personalrådgiver
-
Nordnorsk handelsgigant rigger seg for framtida: Johnsen & co skal ansette ny konsernleder
-
Vil du lete frem gode nyhetssaker for NRK nord? Vi søker journalist i Harstad
-
Vil du ta ansvar for PLS og HMI på verdensledende fartøy? GMV søker systemutvikler automasjon
-
Hvordan bygger vi smarte skip enda smartere? GMV søker systemingeniør
-
Her kan du bygge det grønne skiftet til havs: Vi søker prosjektledere for våre unike fartøy
-
Vil du skru på båter? Frydenbø Industri Blokken søker allsidig servicemekaniker
-
Frydenbø Industri Blokken søker prosjektleder for den daglige produksjonen ved anlegget
-
Er du kundeorientert og liker å løse utfordringer? Embriq søker IT-konsulenter i Harstad
-
Er du et talent med ambisjoner? KKE søker prosjektlederassistent